وب نوشت ‌های دانش آموز سال دوم تجربی
دوشنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1385
هندسه ، اندازه گیری زمین

 

اگر رشته ی تحصیلیتون تو دبیرستان تجربی یا ریاضی فیزیک بوده و یا هست حتما درس هندسه رو پاس کردین . به نظر من هندسه درس خیلی عجبیه ، بالاخره هر چی باشه امسال و دوران راهنمایی یه دو سه صفحه ای هندسه خوندیم و عکس العمل بچه ها رو در این مورد هم دیدم ... دانش آموزانی که هندسه می خونن دو دسته هستن  یا این که عاشق هندسه هستن و یا این که ازش متنفرن ... و این برای من همیشه خیلی جالب بوده که من تاحالا حد متوسطشو ندیدم و خیلی زیاد هم مشتاقم که دلیلشو بدونم کاش یه نظر سنجی و یا تحقیق در این باره انجام میگرفت چون من دارم از کنجکاوی میمیرم ! تو کلاس ما که تعداد متنفرین بیشتر از عاشقین هست و می تونم بگم که شاید 2 – 3 نفری از  29 نفر کلاسمون عاشق درس هندسه باشن ... که من هم یکی از اونا هستم و علت این که خیلی خوشم میاد اینه که همیشه از اثبات کردن خیلی لذت میبرم انگار که دنیا رو بهم دادن ... و از حل تمریناش هم همین حس بهم دست میده ... خیلی مشتاقم بدونم که کسی هست که علاقهش به هندسه متوسط باشه ...اگه هست حتما تو کامنتا بگه . و جالبه که بدونید که  واژه انگلیسی (Geometry )  از یک واژه ی یونانی گرفته شده و به معنی اندازه گیری زمین هست و چند تا دیگه نکته ی جالب درباره هندسه که میتونید در ویکی پدیا ببینید .

و این که در این روز ها شدیدا به کسایی که دارن از نمایشگاه کتاب و کتاب هایی که خریدن شدیدا شدیدا حسودی می کنم .....نمایشگاه هر چند که فصلش خوبه ولی خب برای دانش آموزا خوب نیست موقع امتحانا نمیشه که پا شد اومد تهران ....

زن داداشم که کتابداره و کتابدار یکی از دانشگاها ( حالا شما کل ایران و فرض کنید و بگردید ببینید کجاس !) شاغله از طرف دانشگاه رفتن به تهران تا کلی کتاب بخرن و زهره هم اون جاست و محفل گرمه گرمه .... خوش به حال هر کس که اون جاس  ..هییی !